poniedziałek, styczeń 20, 2020
   
Czcionka
Logowanie

Najnowsze artykuły

  • „Kurier Akademicki” - nowa gazeta studencka +

    Studenckie Koło Dziennikarskie Politechniki Koszalińskiej wydaje pierwszy numer „Kuriera Akademickiego”. Będzie to bezpłatny kwartalnik skierowany głównie do studentów Politechniki Koszalińskiej. Czytaj więcej...
  • Dofinansowania dla kół i organizacji studenckich +

    W sali konferencyjnej Parlamentu Studentów PK odbyło się dziś posiedzenie Komisji Koordynacyjnej ds. Uczelnianych Organizacji Studenckich. Celem zebrania komisji było Czytaj więcej...
  • Studencki bal przebierańców +

    Samorządy: Wydziału Elektroniki i Informatyki oraz Instytutu Neofilologii i Komunikacji Społecznej Politechniki Koszalińskiej zapraszają na imprezę tematyczną pn. SuperHero Party Czytaj więcej...
  • 1
\o/ -##- Pozdrawiam całą ekipę Radia Jantar! Słucham was codziennie! -##- Pozdrowienia z Kalisza! -##- Witam! Pozdrawiam wszystkich z Gdańska! Przemek! -##- Pozdrowienia dla całego Słupska śle Tomek z Koszalina! -##-

Studenci o nas:

"Zachęcam wszystkich do słuchania Radia Studenckiego Jantar!"
Agnieszka Zdybał

Licznik odwiedzin

Dzisiaj:
Wczoraj:
W tym tygodniu:
W poprzednim tygodniu:
Ogółem:
31
149
180
8487
9837

Facebook

Słuchaj nas

Loading radio ...

Historia

Radio "Jantar" powstało w 1972 r. i działa przy Politechnice Koszalińskiej. Kiedy w grudniu 1981 roku wybuchł w Polsce stan wojenny radio miało przerwę w nadawaniu. Jednak po tym okresie wszystko wróciło do normy.

Nazwa studia była kilka razy zmieniana. Na początku studenckie radyjko nazywało się IV-ta Faza, potem Jantar a w między czasie też Radio Wesoły Jacek. Ostatecznie przyjęto, nazwę Jantar. Siedziba koszalińskiej rozgłośni znajduje się w DS 1.

Radio miało też kilku opiekunów. Najdłużej tę funkcję sprawował nieżyjący już Jarosław Mowczun. Radiem opiekowali się również studenci m.in. Bogdan Brożyna, Danuta Kruczkowska, Andrzej Perec i Jacek Skąpski. Pracując w studiu w jego historii zapisali się również Józef Kwaśnikowski i Grzegorz Siwicki. Od 2002r. radiem opiekuje się Piotr Zaczek.

Stary sprzęt radiowy, który był wykorzystywany pod koniec lat 70-tych i na początku 80-tych znalazł swoje miejsce w pierwszym w Polsce Muzeum Radia mieszczącym się przy Radiu Koszalin.

Do tej chwili zachowało się wiele nagrań zarchiwizowanych na taśmach szpulowych. Tutaj m. in. swoje pierwsze kroki stawiał lider kabaretu Koń Polski Leszek Malinowski, Alicja Górska (Radio Vox-Eska, Lukasz Myc (TVP Info), Mariusz Rodziewicz (Głos Koszaliński)

W 2004r. nawiązaliśmy współpracę z Radiem Koszalin. Owocem czego była przez 2 lata nadawana w godzinach wieczornych studencka audycja "Żakowisko". Przez te ponad trzy dekady przez radio przewinęło się kilkaset osób.

Radio od 15 maja 2007 roku jest radiem internetowym. Pełna nazwa naszej rozgłośni to: Radio Jantar, Studenckie Radio Internetowe.

Napisz do nasgg: 6856468
tel. 0-94 34 78 909
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Partnerzy

<

PatronatyCopyright © Radio Jantar 2012 / 2013

Logowanie